e reçete

medeczane.sgk.gov.tr

warning: Creating default object from empty value in /home/medeczane/domains/medeczane.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
   

E Reçete SGK Kullanıcı Giriş Ekranı

SGK'nın E-reçete sistemine giriş için 3 farklı giriş ekranı bulunmakta. E-Reçete işlemi için bu üç ekrandan birine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Giriş yapmak istediğiniz ekran için aşağıdaki size uygun olanı tıklayınız. Açılan pencereden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
 

Doktor Girişi için Tıkla

      Eczane Girişi için Tıkla
Optik Girişi için Tıkla

Giriş yapmak istediğiniz medula hizmeti için yukarıdaki ilgili linki tıklayınız

E-reçete MEDULA sisteminden tekrar nasıl görüntülenecek

E-reçete sağlık hizmet sunucu tarafından MEDULA sisteminden tekrar nasıl görüntülenecektir?

CEVAP: Sağlık hizmet sunucusu yalnızca kendi tesisinde oluşturulmuş olan e-reçeteyi Medula Eczane Reçete Web Servislerinin Kullanım Kılavuzunda belirtilen SGK'dan oku metodunu kullanarak MEDULA sisteminden görüntüleyebilir. Bu amaçla iki yöntem oluşturulmuştur;

1-Elektronik reçete no ile reçeteyi oku; E-reçetenin oluşturulduğu sağlık hizmet sunucusu tarafından Elektronik Reçete No girilerek, ya da

2- TC Kimlik Numarasından tüm reçeteleri oku; E-reçetenin oluşturulduğu sağlık hizmet sunucusu tarafından TC Kimlik No bildirilerek o kimlik numarasına ait tüm e-reçeteler görüntülenebilmektedir.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Medeczane sistemi performansı nasıl?:

Son yorumlar